Porady szkoły pływania NEMO

Przygotowanie do zajęć na basenie
 1. Ubiór i sprzęt:
  • Chłopcy powinni korzystać z basenu w kąpielówkach. Regulamin pływalni zabrania używania szortów z kieszeniami.
  • Dziewczęta powinny korzystać z basenu w stroju kąpielowym zalecany jednoczęściowy.
  • Zachęcamy do wyposażenia w okulary pływackie, które znacznie zwiększają komfort i zabezpieczają oczy przed szkodliwym działaniem wody z chlorem.
  • Wymagane jest obuwie ( klapki ) kąpielowe zabezpieczające przed chorobami stóp oraz zmniejszające możliwość poślizgnięcia na mokrej podłodze.
  • Czepek jest sprawą indywidualną.
 2. Klucze do szafek na buty, które znajdują się w holu basenu należy pobrać z recepcji na 15 min. przed zajęciami. Klucze do szafek na ubrania, które znajdują się w szatniach można pobrać 10 min. przed lekcją. Przed pobraniem kluczy proszę podać pracownikowi recepcji w jakiej szkole pływania pobieramy lekcje. Kurtki zewnętrzne można pozostawić na wieszaku w recepcji.
 3. Opiekun, który posiada zmienne obuwie kąpielowe, może wejść do szatni i pomóc dziecku w przebraniu się. Wejście na halę basenową opiekuna jest możliwe wyłącznie po wcześniejszym wykupieniu biletu wstępu i przebraniu się w strój sportowy.
 4. Instruktor będzie oczekiwał na przygotowanego kursanta w korytarzu pomiędzy szatnią a halą basenową lub bezpośredni w hali basenowej.
 5. Prosimy o nauczenie dziecka zakładania czepka i okularów pływackich. Okulary pływackie przed każdymi zajęciami należy sprawdzić i wyregulować.